Užívate si sezónne ovocie a zeleninu? Doprajte vitamíny aj svojim vlasom!

Pripravte si v pohodlí domova jednoducho a rýchlo účinné vlasové masky plné vitamínov. Voňavé ovocie a zelenina totiž pristane aj vašim vlasom.

http://northeastohioparent.com/best-ways-protect-hair-sun-damage/

Vlasy sú v lete namáhané slnkom, chlórovanou a slanou vodou. Rady ich nosíme rozpustené a vejúce vo vetre, avšak aby vydržali zdravé a krásne počas celého leta, musíme im venovať zvýšenú starostlivosť.

http://www.ayeshablog.com/10-homemade-masks-for-dry-and-damaged-hair/

Zelenina a ovocie, ak sú kupované v sezóne, kedy prirodzene dozrievajú, obsahujú veľké množstvo vitamínov a minerálov, ktoré nie sú dobré len pre naše zdravie, ale aj krásu. Okrem pravidelnej konzumácie je možné tieto plodiny využiť aj ako účinnú prírodnú masku. Vaše vlasy tak budú dostávať prospešné látky zvnútra aj zvonku a vy sa budete pýšiť krásnou lesklou hrivou.

Príprava domácich masiek je zábava, účinky sú výrazné a vďaka dostupným a lacným ingredienciám aj ušetríte. Ak si počas zábalu vlasov doprajete 20 minút relaxácie s dobrým časopisom a bylinkovým čajom, výsledok bude ešte lepší.

Inšpirujte sa našimi tromi receptami, prísady nájdete vo svojej chladničke.

Mrkva pomôže, ak sa vlasy rýchlo mastia

Mrkvu najemno nastrúhajte a zmiešajte s jogurtom. Naneste na vlasy aj pokožku hlavy a nechajte pôsobiť minimálne 15 minút.

Avokádo vyživí suché pramene

Avokádo je zázračná potravina, ktorá prospeje aj vašim vlasom. Ak ho zmiešate so slnečnicovým olejom a necháte pôsobiť v dĺžkach aspoň 20 minút, vlasy budú hydratované, vyživené a hodvábne.

http://www.ayeshablog.com/10-homemade-masks-for-dry-and-damaged-hair/

Voňavé jahody vám vyčarujú krásny lesk

Jahody majú veľmi krátku dobu spotreby a preto je ideálne zužitkovať ich ako vlasovú masku. Rozmačkajte ich vidličkou a zmiešajte s trochou jogurtu a ľubovoľného oleja (najlepšie za studena lisovaný). Nechajte na vlasoch (pozor, nie na pokožke) pôsobiť 15 minút. Okrem toho, že budú vaše vlasy voňať po jahodách, budú sa nádherne lesknúť.

Nezabúdajte však, že takto pripravené domáce masky sú len doplnkom starostlivosti o vašu hrivu. Pre zdravie a krásu vašich vlasov je najdôležitejšie pravidelné používanie kvalitnej vlasovej kozmetiky. Jej výber je najlepšie konzultovať priamo v salóne, vaša kaderníčka vie totiž najlepšie, po čom túžia vaše vlasy. Skúseným okom zhodnotí ich aktuálny stav, stupeň chemického zásahu a odporučí presne tie prípravky, ktoré im prinavrátia krásu a vitalitu. Aj tu však platí pravidlo čím menej chemikálií, tým lepšie.

Ohľadne krásy a zdravia vašich vlasov vám radi poradíme aj v našom salóne La Múzza v Bratislave. Objednať sa môžete na čísle 0917 710 538, facebookovej stránke, alebo cez email na info@lamuzza.sk.

info

Share on FacebookZdieľať článok