Padajú vám vlasy? Nakŕmte ich vitamínmi!

Počas leta nachádzame na kefe viac vypadnutých vlasov, ako po zvyšok roka. Poradíme vám, ako opäť podporiť ich rast a vyčarovať bohatý účes.

original

V lete nám zvykne vypadávať viac vlasov, ako počas iných ročných období. Vplýva na to viacero faktorov, od počasia až po nedostatok vitamínov. Pokiaľ však padanie nie je také výrazné a nepredpokladáte, že je za ním zdravotný problém, máte veľa možností, ako si dopomôcť k hustým krásnym vlasom aj sama.

Ich rast môžete podporiť doplnením potrebných vitamínov a domácimi maskami, ktoré stimulujú korienky a vlasy budú rásť rýchlejšie a padať čoraz menej. Zdravý rast vlasov je veľmi citlivý na prítomnosť niektorých vitamínov v tele a v prípade, že ich máte nedostatok, práve padanie vlasov bude jeden z prvých signálov, ktorý vás na to upozorní.

Vlasy vám budú viac padať, ak vám chýbajú vitamíny A, B, E, bielkoviny a železo. Práve železo spolu so zinkom sú aj dobrou prevenciu proti ich padaniu. Vitamíny sa však snažte konzumovať z potravín, po výživových doplnkoch z lekárne siahnite len výnimočne.

http://www.sophiegee.com/long-thick-hair/long-thick-hair-36840/

Na rast vlasov má blahodárny vplyv aj masáž hlavy, ktorá je okrem toho aj veľmi príjemná a relaxačná. Môžete použiť mäkkú kefu alebo prsty, krúživými pohybmi si masírujte hlavu, či už nasucho, alebo s použitím oleja podporujúceho rast, napríklad  olivového alebo kokosového. Vhodná je tiež brezová alebo lopúchová voda, pričom výhodou je, že vlasy potom nemusíte na rozdiel od použitia oleja umývať.

Pri padaní z dôvodu lámavých a zničených vlasov si robte zábaly s olivovým olejom, tie spravia s vašimi prameňmi naozaj zázraky. Olej si zohrejte a naneste na celé vlasy, zabaľte do fólie a teplého uteráka a nechajte pôsobiť aspoň hodinu. Môžete primiešať aj vaječné žĺtko, čo je obľúbený recept starých mám a mnoho žien naň nedá dopustiť.

Kým vám vlasy opäť zhustnú, dopomôcť si môžete aj vlasovou kozmetikou. Príďte sa do nášho bratislavského salónu La Múzza poradiť, ako kvalitným strihom a vhodnými prípravkami opticky zahustiť vlasy a vyčarovať bohatý účes aj z jemných prameňov. Objednať sa môžete na čísle 0917 710 538, facebookovej stránke, alebo cez email na info@lamuzza.sk.

info

Share on FacebookZdieľať článok