Slnečné lúče aj farby dúhy. Leto bude pestré aj vďaka ombré

S príchodom leta zhadzujeme oblečenie, užívame si dlhé teplé večery a romantické západy slnka. Čo tak vyletniť aj naše vlasy?

ombré

Ombré zdobí vlasy žien po celom svete už nejaký ten rok. A vyzerá to, že tento štýlový trend z kaderníckych salónov tak skoro nezmizne. Jeho čaro je v  rozmanitosti. Od jeho vzniku, ktorý spôsobil vo svete krásy hotovú revolúciu, prichádzajú vlasoví mágovia stále s novými variáciami. Dnes si tak môže každé dievča či žena na tento horúci trend trúfnuť a pritom pohodlne zostať vo svojom štýle.

Ombré sa stalo umením

Pôvodné ombré, ktoré rýchlosťou blesku zaplavilo móla, červené koberce aj ulice, tvoril ostrý prechod dvoch kontrastných odtieňov. Brunetky si obľúbili blond, čiernovlásky fialovú a blondínky ružovú. Originálnych kombinácií postupne pribúdalo a ombré vytvorilo nekonečný priestor pre inšpirácie a hru s farbami. Tie odvážnejšie neváhajú svoju korunu krásy obliecť do všetkých farieb dúhy, a niektoré účesy tak pripomínajú malé umelecké diela.

farebné ombré

Pôvodne sa ombré odporúčalo najmä brunetkám, pretože si mohli dovoliť sýte kontrastné odtiene. Výrazné farby však treba vedieť nosiť a nie každý si na to trúfne. Preto vzniklo veľa jemnejších variácií, ktoré vyčarovali žiarivé, slnkom pobozkané vlasy.

A čo blondínky a tie menej odvážne? Hitom tohto leta je sombré

Blondínky si obľúbili ako kontrastnú farbu pre svoje hrivy pastelovo-ružovú, jemne modrú či zelenú. Blond vlasy však pigment ľahko naberú, ale ťažko sa ho zbavujú.

blond_ružové ombré

Svetlovlásky, ktoré túžia vyskúšať tento štýl a osviežiť si svoju hrivu, alebo dámy, ktoré chcú zostať prirodzené a nechcú si vlasy drasticky odfarbovať, sa môžu tešiť na nový hit salónov, sombré (soft/subtle ombré).

Pri sombré je prechod medzi dvomi odtieňmi oveľa jemnejší, ako pri ombré. Vlasy sa začnú zosvetľovať už od korienkov a postupne sa rozjasňujú až po najsvetlejšie končeky. Celkový efekt je prirodzený a metóda je oveľa šetrnejšia, ako pri klasickom ombré.

sombre

Radšej šampanské? Pristane aj vlasom

Ďalším hitom tejto sezóny je chambré (champagne ombré), tiež vhodné pre svetlejšie brunetky a blondínky. Pri tejto technike sa vlasy od korienkov postupne zosvetľujú v odtieňoch šampanského až po úplne platinové konce.

chambre

Aké ombré bude v lete zdobiť vás?

Nech už sa rozhodnete pre ombré, sombré, či chambré, pamätajte, že slnko, morská voda a vietor, ktoré si v lete tak užívame, našim vlasom až tak nesvedčia. Obzvlášť farbené vlasy vyžadujú kvalitnú ochranu. Ak si chcete sviežosť farby, lesk a pružnosť svojich prameňov zachovať aj počas leta, dajte si vo svojom salóne poradiť najvhodnejšiu kozmetiku pre váš typ vlasov.

V našom salóne ombré milujeme a máme s ním bohaté skúsenosti. S výberom správneho štýlu a odtieňa vám radi poradíme na bezplatnej konzultácii, na ktorú sa môžete objednať na 0917 710 538, facebookovej stránke, alebo cez email na info@lamuzza.sk.

Share on FacebookZdieľať článok